Sāpes jostas vietā. Kā no tām atbrīvoties?

Daudzi slimnieki, tikko pārkāpj ārsta kabineta slieksni, tā uzreiz jautā: “Kāpēc sāp jostas vieta un kā atbrīvoties no šī sāpēm?”. Diemžēl, viss nav tik vienkārši, kā liekas un izvēlēties pareizu ārstēšanas metodi var tikai pēc rūpīgas izmeklēšanas un sāpju cēloņu noteikšanas. Sāpes jostas var būt ļoti atšķirīgas un tikai sīki izpētot, kāpēc tās ir radušās , var sākt cīnīties ar šo kaiti.

Medicīniskā klasifikācija sāpes, kuras rodas jostas vietā, iedala primārajās un sekundārajās. Primārās sāpju sindroms veidojas uz mugurkaula deģenerējošās pataloģijas fona. Pie šīm pataloģijām pieder osteohondroze, jo šajā gadījumā notiek skrimšļu un kaulu audu deģenerēšanās, kā arī spondiloartroze, kura skar starpskriemeļu vai sinoviālās locītavas. Sekundārais sāpju sindroms var rasties visdažādāko iemeslu dēļ, pirmkārt jau mugura var sāpēt tāpēc, ka ir izmaiņas mugurkaulā (skolioze). Tieši tādu pašu stāvokli varam vērot arī kaulu audu metabolisko traucējumu gadījumā (osteoporoze vai osteomalācija).

Bieži vien, muguras sāpju iemesls ir dažādas infekcijas saslimšanas, kuras izraisa skriemeļu un starpskriemeļu disku bojājumus (Behtereva slimība, Reitera sindroms, reimatiskais artrīts u. c. Diezgan bīstams iemesls sāpēm mugurā var būt muguras skriemeļu lūzums. Sāpju sindromu var būt sekas pēc dažādām pārciestām infekcijas slimībām, kuras izraisa skriemeļu un starpskriemeļu disku bojājumus (bruceloze, tuberkuloze u. c.) Jostas vieta sāpēs arī tajā gadījumā, ja jums būs stipri traucēta muguras smadzeņu apasiņošana (pirms insulta stāvoklis u. c.). Dažu pataloģiju gadījumā, sāpēm jostas vietā ir atstarojošs raksturs, tas notiek tādos gadījumos, ja ir slimi orgāni, kuri atrodas mazajā iegurnī. Bieži vien sāpes tiek novērotas arī tad, kad tiek sastiepti jostas vietas muskuļi. Mugura ļoti sāp tādos gadījumos, kad ir notikusi starpskriemeļu disku nobīde mugurkaula jostas daļā.

Kādi vēl var būt iemesli sāpēm mugurā?

Bieži vien sāpes jostas vietā rodas veicot kaut kādu neveiklu kustību, ilgstoši strādājot neērtā pozā, nepareizi paceļot un pārvietojot smagumus, no kritiena vai sitiena, straujas iztaisnošanās un vienlaicīgas pagriešanā, kā arī no ilgstošas atrašanās caurvējā. Visi šie notikumi var kļūt par iemeslu muguras spazmām un muguras dziļo muskuļu iekaisumam.

Bieži vien, daudzi klienti sūdzas, ka mugura sāp pēc gulēšanas. Tam arī ir savi iemesli. Visvienkāršākais no tiem – neērts ķermeņa stāvoklis miega laikā, piemēram, tiem, kuriem patīk gulēt uz vēdera, mugurkaula jostas daļas muskuļi visu laiku atrodas saspringtā stāvoklī, tas arī izraisa sāpju rašanos. Bieži vien, sāpes mugurā ir saistītas ar to, ka cilvēkam neder gulta, matracis vai spilvens, tieši tāpēc, speciālisti iesaka, gulēt uz ortopēdiskajiem matračiem, lai mugura miega laikā, būtu spējīga pilnībā atslābināties.

Vēl, rīta sāpes jostas daļā var liecināt par to, ka jums ir kāda iekšējā orgāna saslimšana. Asinsrites, gremošanas un izvadkanālu sistēmu saslimšanas bieži vien tiek pavadītas ar sāpju sindromu.

Atceries, ka nav jēga sevi mocīt un ja sāpes ir tiešām nopietnas labāk iegādājies pretsāpju līdzekļus, pat tad ja tas nozīmē ņemt kredītus onlainsesxi vai pat swrafi sesxebi!

Negatīvās emocijas veicina sāpes jostas vietā

Reti kurš no pacientiem zina, ka jostas vieta ir viena no psihiski jūtīgākajām ķermeņa daļām un tāpēc tā tik ļoti asi reaģē uz stipriem stresiem un uztraukumiem. Naids, dusmas, aizkaitināmība vai stipras bailes, veicina adrenalīna izmešanu asinīs, tāda procesa rezultātā rodas paaugstināts muguras muskuļu tonuss. Tādos gadījumos, ja nenotiek adekvāta muskuļu atslābināšana, muskuļi, kuri visu laiku atrodas paaugstinātā tonusā , sāk pakāpeniski saspiesties. Mazliet vēlāk parādās spazmas un sāpju sindroms. Vajag atzīmēt, ka mugurkaula traucējumi, bieži vien parādās tiem cilvēkiem, kuriem ir nestabila psihe un tieši tādiem pacientiem, psihoterapija ir vislabākā ārstēšanas metode.

Kāpēc sāp mugura grūtniecības laikā?

Daudzas grūtnieces, uztrauc sāpes mugurā, viņas vēlas zināt, kāds ir to iemesls. Tad, kad grūtniecības laiks vēl ir mazs, tas var būt saistīts ar nieru vai izvadsistēmas slimībām. Šajā laikā palielinās arī progesterona izstrāde, tas var veicināt nelielu saišu atslābumu un tas arī var izraisīt sāpes mugurā. Otrajā grūtniecības trimestrī, kad vēders manāmi palielinās, stipri pieaug slodze uz mugurkaulu un tāpēc var paradīties velkošas sāpes muguras jostas daļā. Stipras sāpes jostas vietā grūtniecības laikā var būt ar iemeslu neiroloģiskām saslimšanām (starpskriemeļu disku trūce vai jostas vietas radikulīts).